Mehmet Güleç - Eğitimci Yazar
BAĞIMSIZ EĞİTİM-SEN'E KATILIŞIMIN BEŞİNCİ YILINDA
Bu içerik 11 Temmuz 2021 14:12 tarihinde eklendi ve 290 kez okundu
BAĞIMSIZ EĞİTİM-SEN'E KATILIŞIMIN BEŞİNCİ YILINDA
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Bağımsız Eğitim-Sen İzmir İl Başkanı Mehmet GÜLEÇ, Bağımsız-Eğitim-Sen'e üye oluşunun beşinci yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

 

Kazanan çoktur, tarihin yazamayacağı kadar çok. Ama “direnmek” herkesin harcı değildir. Kazanmak için güçlü olmak yetebilir; ama direnmek çok daha fazlasını ister. Direnmek, yürek ister, sabır ister ve en önemlisi haklı olmayı gerektirir. Bu yüzden tarih, güçlüyü ve kazananı değil; direneni yazar. Direnmek, çok daha büyük bir iştir kazanmaktan... Geçmişin çöplüğü nice güçlüyle ve kazananla doludur. Lakin tarihin onurlu sayfaları direnenlere ve dayananlara ayrılmıştır. Bu güzel ülkemizin daha iyi bir eğitim sistemine kavuşması, gelecek nesillerimizin daha iyi bir eğitim alması uğruna çalışıyor ve bu süreçte de emekçilerimizin akıttığı alın terinin hakkını almak istiyoruz. Daha iyi bir yaşam standartlarında daha adil bir ücret için ve gelecek nesillere daha onurlu yarınlar bırakmak için siyasetten BAĞIMSIZ yegâne sendika olan ve mensubu olmaktan büyük bir şeref duyduğum Bağımsız Eğitim-Sen’de bu onurlu mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz. 9 yıllık mücadele öyküsünün son beş yılına bizatihi tanık olup yine bizatihi bu mücadeleyi vermek benim için apayrı bir tecrübe olmuştur. Cemaatlere ya da siyasi partilere bağlı, birilerinin payandası ya da arka bahçesi olan sendikaların nasıl süreçler geçirdiğini hep birlikte görmekte ve yaşamaktayız. Gerçek anlamda bir hak mücadelesi verilecekse bu ancak ve ancak siyasetten ve her türlü oluşumdan bağımsız kalınarak verilebilir. Biz zoru başarmaya çalışıyor ve bağımsız sendikacılığın bir gün mutlaka kazanacağını umut ederek mücadelemize devam ediyoruz. Şahsım adına geçen 5 yılda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da bu mücadeleyi vermeye aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğimi ifade etmekten büyük onur duyarım. Siz gerçek emek mücadelesi veren tüm dost ve arkadaşlarımı da bu vesileyle aramızda görmeyi isterim. Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar ve her örgüt güç aldığı yere hizmet eder. Biz gücümüzü herhangi bir siyasi parti ya da cemaatten (oluşumdan) değil, ÜYELERİN ALAN BİR SENDİKAYIZ. Bu sorumluluk ve bilinçteki her meslektaşımı da bu onurlu mücadeleye katılmaya davet ediyorum.

Son olarak bu hak mücadelemizde nice yıllara diyor ve mensubu olmaktan büyük bir onur duyduğum Bağımsız Eğitim-Sen’deki üyeliğimin 5. Yılını bu güzel davetle kutluyorum. Bu yolda birlikte mücadele etmekte olduğum tüm dava arkadaşlarıma da selam ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet GÜLEÇ

Bağımsız Eğitim-Sen

İzmir İl Başkanı

 

mehmet+güleç mehmet+güleç+kimdir mehmet+güleç+haberleri BAĞIMSIZ+EĞİTİM-SEN bağımsız+sendikacılık
Yorumlar (0)
Diğer Haberler Tümü
HARRAN OVASINDAN LYS COĞRAFYA ŞAMPİYONLUĞU

19 Ağustos 2017 20:59

HARRAN OVASINDAN LYS COĞRAFYA ŞAMPİYONLUĞU

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde faaliyet gösteren Akçakale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Nisanur

Menemen Sevdalısı Mehmet Güleç'e binlerce teşekkür

17 Haziran 2017 14:04

Menemen Sevdalısı Mehmet Güleç'e binlerce teşekkür

Mehmet Güleç... Menemenli genç bir yetenek...

Koyundere tarihi kitap oldu

17 Haziran 2017 14:01

Koyundere tarihi kitap oldu

Emiralemli araştırmacı yazar Mehmet Güleç'in hazırladığı Koyundere Tarihi kitabı yayınlandı

Üniversitelinin Kaleminden Emiralem Öyküsü

19 Haziran 2012 13:37

Üniversitelinin Kaleminden Emiralem Öyküsü

Menemen'in Sesi Gazetesi 19 Haziran 2012 Salı