Mehmet Güleç - Eğitimci Yazar
HARRAN OVASINDAN LYS COĞRAFYA ŞAMPİYONLUĞU
Bu içerik 19 Ağustos 2017 20:59 tarihinde eklendi ve 2.343 kez okundu
HARRAN OVASINDAN LYS COĞRAFYA ŞAMPİYONLUĞU
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde faaliyet gösteren Akçakale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Nisanur TÜNDÜKOZAN, LYS-Coğrafya-2 testindeki tüm sorulara doğru yanıt vererek o alanda şampiyon olmuştur. Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü

LYS COĞRAFYA-2 TESTİNİN ŞAMPİYONU AKÇAKALE’DEN

Geçtiğimiz hafta üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. İlçemizdeki başarılar konuşulurken bir büyük başarı havadisi de ilçemiz okullarından Akçakale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden geldi.  

Geçtiğimiz yıl İktisat’tan Coğrafya’ya, İlahiyat’dan Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi’ne kadar farklı bölümleri kazanan öğrenciler mezun eden Akçakale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (eski Kız Meslek Lisesi) bu sefer daha farklı bir başarıya imza attı. Okul öğrencilerinden Nisanur TÜNDÜKOZAN, LYS-4 Sınavının Coğrafya-2 testindeki tüm soruları doğru bilerek bir rekora imza attı. TÜNDÜKOZAN, Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nü kazanarak coğrafya alanındaki başarısını adeta tescil etmiş oldu.

Okuldan bu sene de Coğrafya’dan Sosyal Hizmetlere, Tarih’ten İlahiyat’a değin farklı bölümler kazanan öğrenciler bulunuyor. Konuyla ilgili olarak Okul Müdürü Mehmet GÜNEY, “Öğrencilerimizin başarısı bizleri mutlu ediyor. Henüz göreve başlayalı kısa bir süre oldu. Lakin bu sene başarımızı daha çok artaracak şekilde planlamalar yaptık. Başarı çıtamızı her geçen sene daha da artırarak ilçemizden daha çok gencin başarıya koştuğunu görmek istiyoruz. Çünkü bu günlerin hayalini kurarak yaşadık. Nitekim bugün ilçemizden şampiyonlar çıkıyor. Gençlerimiz geleceğin öğretmeni, doktoru, mühendisi oluyor. Bu tablo bizleri mutlu ediyor. Bu mutluluğu bizlere yaşatan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve duyarlı velilerimize teşekkür ediyorum. Şampiyonumuzu kutlar, bundan sonraki eğitim hayatında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

 

Baba Halil TÜNDÜKOZAN ise kızının çok düzenli çalışarak başarı elde ettiğini dile getirdi.

İzmir’de kızının yanında yeni bir hayata başlayacaklarını ifade eden baba TÜNDÜKOZAN, “Eğitim hayatı boyuncu kızımızı yalnız bırakmadık. Şimdi de inşallah İzmir’de birlikte eğitim hayatına devam edeceğiz. Kızımın kariyerinde başarılı olacağına inanıyorum. Bize bu mutluluğu yaşattığı için ona çok teşekkür ediyorum. Onunla gurur duyuyoruz. Kızımın başarısında annesinin çok büyük desteği oldu. Malum babalar genelde mesai ile meşgul olurlar. Bu sebeple gece-gündüz demeden her daim fedakarlıkta bulunan eşime de büyük bir teşekkür borçluyum ” şeklinde konuştu.

 

Şampiyon Nisanur TÜNDÜKOZAN ise başarısının şifresini “Düzenli ve sıkı çalışmak” olarak açıkladı.

Şampiyon öğrencimiz ise başarısını şu şekilde açıkladı: “Sonuçtan dolayı çok mutluyum. Hayallerinizin gerçekleştiğini görmek çok güzel birşey. İnşallah üniversite de başarılı olup topluma faydalı bir birey olmak istiyorum. Başarımı öncelikle sıkı çalışmaya ve bunu büyük bir sabırla yapmaya borçluyum. Sınava hazırlanan arkadaşlara tavsiyem ise, düzenli ve sıkı çalışmak şeklinde olabilir. Disiplinli çalışmak şart. Bu süreçte birçok fedakarlıkta bulunup zamanınızın çoğunu derslere ayırmalısınız. Azmedip çabaladıktan sonra başarılamayacak birşey yoktur.

Ben bu süreçte, ders çalışırken genelde günün erken saatlerini tercih ettim ve hemen hemen her yayından soru çözdüm. Yapamadığım sorular oldu. Yapamadığım soruların daha da çok üstüne giderek hatalarımın nerede olduğunu tespit edip eksiklerimi kapatmaya çalıştım. Başarı yalnızca bunlarla gelmedi. Sınav anında sakin kalmak ve karamsar olmamak da en büyük etkenlerden idi. Tabi ki bu sınav sürecini tek başına geçirmedim. Bu konuda bize fazlasıyla yardımcı olan bizi sürekli destekleyen öğretmenlerimiz ve ailem sayesinde bu başarıyı elde ettim. Bu derste bu kadar büyük bir başarıyı elde etmemde Coğrafya Öğretmenimiz Mehmet GÜLEÇ’in de katkıları azımsanmayacak derecede. Bu dersi bana sevdirdiği ve bu bölüme girmeme öncülük ettiği için ona çok büyük bir teşekkür borçluyum. Bu süreçten geçecek tüm arkadaşarıma da tavsiyelerimle ve bulunduğum konum itibarıyla örnek olduysam ne mutlu bana” şeklinde konuştu.

 

Coğrafya Öğretmeni Mehmet GÜLEÇ ise şu açıklamalarda bulundu: “Kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Mücadele edip istediği hedefe varamayan öğrencilerimizin de seneye başarıya ulaşacağını umut ediyorum. Elimizden geldiğince tüm öğrencilerimize rehber olmaya çalıştık. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Öğrencimizin azimli ve düzenli çalışmaları bu başarıyı getirmiştir. Diğer testlerdeki başarıları da onu Ege Üniversitesi’ne taşımıştır. Umarım ileri de kaliteli bir coğrafyacı olacaktır. Öğrencimiz Nisanur TÜNDÜKOZAN’ı Coğrafya-2 testindeki başarısından dolayı tebrik ediyor, bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diliyorum”şeklinde konuştu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili KARADAĞ, Şampiyonu Plaket İle Taltif Etti

TS-1 puan türünde 381, TS-2 puan türünde ise 386 puan alan Coğrafya-2 şampiyonu Nisanur TÜNDÜKOZAN’ı, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülhekim KARADAĞ, plaket ile onure ederken bir plaket de öğrencinin velisi Halil TÜNDÜKOZAN’a verildi. Okul Müdürü Mehmet GÜNEY, “Öğrencimizin velisi ve Okul-Aile Birliği Başkanı Sayın Halil TÜNDÜKOZAN, 3 yıldır bu görevi layıkıyla ve büyük bir özveriyle yaptığı için okulumuz adına teşekkür ediyoruz. Böyle duyarlı velilerimizin hem okul başarısı hem de öğrencilerimizin başarısını artırmadaki rolü görüldüğü üzere büyüktür. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyoruz ”dedi. 

Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülhekim KARADAĞ, şampiyonu ve ailesini makamında ağırlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil TEKYILDIZ’ın selam ve sevgilerini ileterek, şampiyon öğrencimizi, ailesini ve coğrafya öğretmeni ile okul müdürünü tebrik etti. Şampiyon öğrenciye başarılarının devamını dileyen KARADAĞ, hem şampiyon öğrenciye hem de şampiyon öğrencinin velisine okul-aile birliği başkanı olarak okula verdiği hizmetlerden dolayı plaket verdi.

 

Bizde Yeni Akçakalenin Sesi Gazetesi olarak eğitim camiamızın bu seneki başarılarından dolayı tüm okulları ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, şampiyon öğrencimiz Nisanur TÜNDÜKOZAN’ı tebrik ediyor, şampiyonumuza ve üniversite kazanmış gençlerimize bundan sonraki hayatlarında da başarılar dileyerek, bu tip güzelliklerin çoğalmasını arzu ediyoruz.

Haber: İsmail Bozkurt, Yeni Akçakalenin Sesi Gazetesi

 

 

mehmet+güleç mehmet+güleç+kimdir mehmet+güleç+haberleri şampiyon coğrafya Akçakale Tündükozan
Yorumlar (0)
Diğer Haberler Tümü
BAĞIMSIZ EĞİTİM-SEN'E KATILIŞIMIN BEŞİNCİ YILINDA

11 Temmuz 2021 14:12

BAĞIMSIZ EĞİTİM-SEN'E KATILIŞIMIN BEŞİNCİ YILINDA

Bağımsız Eğitim-Sen İzmir İl Başkanı Mehmet GÜLEÇ, Bağımsız-Eğitim-Sen'e üye oluşunun beşinci yıl dönümünde bir mesa

Menemen Sevdalısı Mehmet Güleç'e binlerce teşekkür

17 Haziran 2017 14:04

Menemen Sevdalısı Mehmet Güleç'e binlerce teşekkür

Mehmet Güleç... Menemenli genç bir yetenek...

Koyundere tarihi kitap oldu

17 Haziran 2017 14:01

Koyundere tarihi kitap oldu

Emiralemli araştırmacı yazar Mehmet Güleç'in hazırladığı Koyundere Tarihi kitabı yayınlandı

Üniversitelinin Kaleminden Emiralem Öyküsü

19 Haziran 2012 13:37

Üniversitelinin Kaleminden Emiralem Öyküsü

Menemen'in Sesi Gazetesi 19 Haziran 2012 Salı